Grupa otwarta, czyli ubezpieczenie dla każdego

Grupa otwarta, czyli ubezpieczenie dla każdego

Decydując się na ubezpieczenie mamy do wyboru ubezpieczenie grupowe lub indywidualne. Dzisiaj kilka słów o ubezpieczeniu grupowym i grupie otwartej, którą w odróżnieniu od popularnych „grupówek” można zakupić poza miejscem pracy

Ubezpieczenie grupowe i grupa otwarta

Ubezpieczenia grupowe można zawierać w zakładzie pracy. Zwykle do umowy muszą przystąpić minimum 3 osoby. Może to być np. właściciel firmy i 2 pracowników. Niektóre firmy ubezpieczeniowe ubezpieczają od 4 lub 5 osób. Jakie ma więc możliwości osoba wykonująca wolny zawód lub pracownik, w zakładzie którego nie ma ubezpieczenia grupowego ? Odpowiedzią na to jest grupa otwarta. Może z niej skorzystać każdy, kto chce chronić siebie, rodzinę a także mieć wsparcie finansowe po śmierci rodziców czy urodzeniu dziecka. Ubezpieczenie może wykupić także osoba bezrobotna. Grupa otwarta zawiera szereg świadczeń zapewniających wsparcie finansowe w wielu trudnych sytuacjach rodzinnych, a także pomoc Assistance. Tak szerokiego zakresu nie zapewni indywidualne ubezpieczenia na życie.

Dla kogo grupa otwarta

Można powiedzieć, że grupa otwarta jest praktycznie dla każdego. Czyli dla

  • osób wykonujących wolne zawody ( lekarzy, adwokatów, artystów)
  • prywatnych przedsiębiorców i ich współmałżonków
  • zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia czy o dzieło
  • rolników
  • osób, które chcą być objęte zakładowym ubezpieczeniem lub takich, które szukają dodatkowej ochrony
  • bezrobotnych i pracujących za granicą

Co obejmuje ochrona w grupie otwartej

Tak jak wspomniałem wcześniej, grupa otwarta zapewnia szerszy zakres ochrony niż ubezpieczenie indywidualne. O tym jak chroni i w jakich sytuacjach jest pomocne zobaczmy na przykładzie grupy otwartej proponowanej przez Generali. “Generali, z myślą o życiu Plus” to oferta ochrony dla singli, par, rodzin a także dla seniorów. I to ze składką od 20 zł. Ubezpieczyć mogą się osoby od 15 do 80 roku życia. A ochrona jest nawet do setnych urodzin i dłużej. Ciekawym rozwiązaniem tej oferty jest też możliwość samodzielnego stworzenia pakietu ochronnego.

W propozycji „Generali, z myślą o życiu Plus” są oczywiście standardowe świadczenia podobne jak w oferatach innych towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak oferta Generali wyróżnia się m.in. tym, że świadczenie za pobyt w szpitalu bez względu na przyczynę jest od 1 dnia. A dodatkowo do 31 stycznia nie ma karencji na pobyt w szpitalu w przypadku zachorowania na COVID-19. To co jest ważne, to jest także refundacja kosztów leczenia po NNW oraz za zakup sprzętu ortopedycznego. To nie jedyne różnice.

Podobnie jak ubezpieczenie grupowe tak i grupa otwarta daje możliwość wsparcia finansowego w różnych sytuacjach:

  • urodzenie dziecka
  • śmierć rodziców/teściów ubezpieczonego
  • śmierć współmałżonka/partnera
  • trwały uszczerbek na zdrowiu współmałżonka/partnera

Dodatki do ubezpieczenia w grupie otwartej

W ramach grupy otwartej Generali proponuje też kilka dodatków. Jednym z nich jest Assistance Usługi medyczne, obejmujący m.in.:

  • raz w roku bez skierowania 9 badań profilaktycznych: OB, morfologia krwi (pełna), glukoza, cholesterol całkowity, ALT kreatynina, trójglicerydy, TSH, badanie ogólne moczu. Badania te mogą zidentyfikować ryzyko wielu chorób np. nowotworów, chorób tarczycy, nerek czy cukrzycy.
  • dostęp do Osobistego Opiekuna Medycznego, który profesjonalnie doradzi w kwestiach zdrowotnych, zarekomenduje ścieżkę leczenia, pomoże w interpretacji badań laboratoryjnych, umówi wizytę lekarza. Opiekun skonsultuje kwestie zdrowotne także bliskich ubezpieczonego.
  • autodiagnoza ubezpieczonego przeprowadzana za pośrednictwem narzędzi w ramach usług medycznych
  • możliwość otrzymania wstępnej diagnozy na podstawie wywiadu medycznego a także sprawdzenie dostępności usług w ramach NFZ
assistance
To tylko klika możliwości uzyskania pomocy od Osobistego Opiekuna / foto: Generali

W wariancie Dla Seniora zakres Assistance rozszerzony jest m.in. o dodatkowe usługi takie jak:

  • asysta prawna – telefoniczna informacja dotycząca kwestii prawnych z zakresu życia codziennego
  • organizacja usług, przekazywanie informacji np. o lokalnych spotkaniach integracyjnych dla seniorów
  • pomoc w planowaniu i organizacji uroczystości okolicznościowych
  • umawianie wizyt u dietetyka, rehabilitanta czy pielęgniarki
  • zdalna pomoc specjalisty IT w sytuacji awarii sprzętu

Innym dodatkiem, który można wybrać jest renta. W przypadku śmierci Ubezpieczonego osoba lub osoby uposażone będą otrzymywać rentę. Jej wysokość to kwota od 500 zł wypłacana od 3 do 25 lat. Ubezpieczony sam określa warunki przed zawarciem ubezpieczenia.

Pakiet Zdrowie dziecka

Umowę ubezpieczenia warto rozszerzyć o ochronę dzieci, zapewniając sobie finansowe i medyczne wsparcie na wypadek kłopotów zdrowotnych swoich dzieci. Zakres ubezpieczenia obejmuje: poważne zachorowanie (10 jednostek chorobowych), pobyt w szpitalu, refundacja kosztów leczenia po wypadku, trwały uszczerbek na zdrowiu a także uraz nie powodujący trwałego uszczerbku. Jest też świadczenie za poważną operację oraz druga opinia medyczna. Propozycję tą wyróżnia fakt, że 1 składka obejmuje wszystkie dzieci Ubezpieczonego. Ochroną mogą być objęte dzieci do ukończenia 26 roku życia oraz bez względu na wiek dzieci niezdolne do samodzielnej egzystencji

ubezpieczenie dziecka
Bez względu na liczbę ubezpieczonych dzieci jest 1 składka / foto: Generali

Ubezpieczenie w ramach grupy otwartej jest jedną z możliwości chronienia siebie i najbliższych. Jeżeli zależy Tobie na wsparciu finansowym po śmierci rodziców albo po urodzeniu dziecka to grupa otwarta jest właśnie dla Ciebie.

Jeżeli masz pytania zawsze możesz napisać do mnie na adres ksuszka@bezpieczny.pl lub zadzwonić – 501 485 554

 

Jedna odpowiedź

  1. […] lub dla osób, które nie mają np. ubezpieczenia grupowego w pracy. Możesz o tym przeczytaj TUTAJ. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby polisę otwartą grupową wykupić jako uzupełnienie […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button